Предавање „Обновљиви извори  енергије“  у ЦСУ Шабац

Дана  8.12.2018.  у 10:00 сати  у ЦСУ  у Шапцу, одржано је  предавање  у оквиру пројекта „Соларна енергија спој више наука“ под  покровитељством Центра  за промоцију  науке. Предавање   су  држали  Звонко Гашпаровић  дипл.  инжењер електротехнике из Новог Сада,  Горан Јовишић  професор информатике  Сремски Карловци и Тања  Радованов, професор информатике из Кикинде.

Предавање је  било о  обновљивим изворима  енергије  са  акцентом на   соларну  енергију.  Кроз  видео клипове  ( о  енергетској  ефикасности  и заштити животне средине ), презентације и анимације  предавачи су презентовали   зашто би требало прећи на  обновљиве изворе  енергије, конкретно на  соларну  енергију (зато  што ће сви  конвенционални извори  енергије  бити исцрпљени ).

Предавању су  присуствовали ученици ОШ „Вук Караџић“ Мачвански Причиновић:

• Арсеновић Милица  8/5,
  • Василић Ана 7/5,
  • Илић Сара 8/5,
  • Мисојчић  Вања 8/5,
  • Обрадовић Анђела 8/5

са  Снежаном Шалаи Тибор, наставником музичке културе. На предавању, наши ученици су  са  наставником презентовали  систем  грејања у ОШ „Вук Караџић“ у Мачванском Причиновићу.

Аутор: Снежана Шалаи Тибор, проф.музичке културе