Документа

Пројекат: Бесплатни уџбеници

Министарство просвете, науке и технолошког развоја ће и ове године реализовати пројекат „Бесплатни уџбеници за школску 2019/2020. годину“.

ПРАВО НА БЕСПЛАТНЕ УЏБЕНИКЕ имају следеће категорије ученика:

• Ученици из социјално/материјално угрожених породица (примаоци новчане социјалне помоћи);
    ДОКАЗ: решење којим се утврђује право на остваривање социјалне новчане помоћи;
  • Ученици са сметњама у развоју и инвалидитетом (који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану);
    ДОКАЗ: за ову категорију ученика школа поседује податке и документацију;
  • Ученици основних школа који су у породици треће или свако наредно рођено дете које је у систему школовања (средња школа, факултет).
    ДОКАЗ: потврда образовно-васпитне установе о својству ученика, односно студента за свако дете у породици.

НАПОМЕНА: за ученике наше школе не издају се потврде, јер их школа већ има у евиденцији.

ВАЖНО:

• Потребну документацију доставити рачуноводству школе до 13.3.2019. године.
  • Ученици чији родитељи не доставе тражене доказе (документацију) најкасније до 13. марта 2019. године неће имати могућност добијања бесплатних уџбеника.